Lekcja polskiego w MBP Filii nr 7
14.06.2022 godz. 20:22

27 maja uczniowie klasy 7c w ramach lekcji języka polskiego udali się do Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Adama Asnyka w Kaliszu Filii nr 7, której siedziba mieści się w pięknym zabytkowym dworku rodziny Karśnickich i otoczeniu parku im. rodziny Wiłkomirskich. Spotkanie składało się z dwóch części. W pierwszej bibliotekarz p. Sebastian Chudzik (tata uczennicy kl.7c) zapoznał uczniów z zasadami funkcjonowania biblioteki, korzystania z księgozbioru instytucji publicznej, uświadamiał również, jak ważna w życiu młodego człowieka jest książka. Drugą część poprowadził gość specjalny - kierownik Działu Historii Przemysłu, Techniki, Technologii i Organizacji Produkcji w Muzeum Historii Przemysłu w Opatówku oraz znany przewodnik PTTK, kustosz dyplomowany dr Jarosław Dolat. Uczniowie dowiedzieli się, czym zajmuje się kustosz i na czym polega praca w muzeum. Na koniec pan Jarosław zaprezentował i scharakteryzował napisaną przez siebie książkę ,,Fabryki Kalisza i okolic 1815 – 1989”.