Szkoła Podstawowa nr 1 im. Konstytucji 3 Maja w Kaliszu
Szkoła

Spotkanie z absolwentem w klasie 3 b
21.12.2015 godz. 07:16

18 grudnia uczniowie klasy 3 b gościli panią Jolante Majorowicz, która jest absolwentem naszej szkoły. Pani Jolanta opowiedziała nam jak wyglądała szkoła kiedy do niej chodziła oraz wspominała swoich nauczycieli. W następnej części spotkania nasz gość opowiadał o swojej pasji - wykonywanie papierowych ozdób choinkowych. Pani Majorowicz pokazała nam piękne ozdoby, które własnoręczni zrobiła. Papierowe ozdoby wykonane przez naszego gościa znajdują się min w zbiorach Wielkopolskiego Parku Etnograficznego w Dziekanowicach oraz w zbiorach Dworku Marii Dąbrowskiej w Russowie. Pani Jolanta była w stroju ludowym, który bardzo podobał się dzieciom. Następnie pokazała w jaki sposob można wykonać koszyczek, ptaszka i inne ozdoby. Wszyscy ochoczo zabrali się do pracy. Każdy swoje własnoręcznie wykonane ozdoby zabrał do domu i upiększy nimi swoją choinkę.