Nabór do szkoły

Uprzejmie informujemy, iż zgodnie z Zarządzeniem Nr 67/2022 Prezydenta Miasta Kalisza od dnia 14 marca 2022 r. rozpoczynają się zapisy dzieci należących do obwodu Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Konstytucji 3 Maja do klasy pierwszej.

Wykaz ulic należących do obwodu szkoły

Link do zapisu do klasy pierwszej:

Link do zapisu do oddziału przedszkolnego:

Ustala się terminy przeprowadzania postępowania rekrutacyjnego oraz postępowania uzupełniającego do klas pierwszych publicznych szkół podstawowych na rok szkolny 2022/2023:

Klasy pierwsze publiczne szkoły podstawowe

Ustala się terminy przeprowadzania postępowania rekrutacyjnego oraz postępowania uzupełniającego do oddziałów przedszkolnych w publicznych szkołach podstawowych na rok szkolny 2022/2023:

Oddziały przedszkolne w publicznych szkołach podstawowych

Wyprawka ucznia klasy pierwszej:

·       2 zeszyty 16 kartkowe w 3 linie (najlepiej czerwone i niebieskie linie)

·       3 zeszyty 16 kartkowe w kratkę

·       piórnik: 2 ołówki, gumka, linijka, nożyczki, klej w sztyfcie,  temperówka, kredki ołówkowe

·       kredki świecowe typu Bambino

·       kredki- pastele olejne

·       farby plakatowe, pędzle, pojemnik na wodę, podkładka do malowania

·       plastelina

·       papier kolorowy

·       blok rysunkowy A-4(białe kartki)

·       blok techniczny A-4 (białe kartki)

·       blok techniczny  A-4 (kolorowe kartki)

-       blok techniczny biały A3

-       blok kolorowy A 3

·       2 teczki papierowe

-      patyczki do liczenia

-      chusteczki nawilżone

-      dodatkowy klej Magic

-      śniadaniówka

-      butelka na wodę

Dodatkowo:   zdjęcie na legitymację szkolną – podpisane na odwrocie( imię i nazwisko ucznia, adres zamieszkania)

Prosimy o podpisanie wszystkich przyborów.

·       obuwie na zmianę (w podpisanym worku)

·       strój gimnastyczny – biała koszulka i czarne lub granatowe spodenki (w podpisanym worku)

We wrześniu dzieci otrzymają w szkole podręczniki (wypożyczone ze szkolnej biblioteki) oraz zestaw ćwiczeń (na własność).

Religia- należy zakupić tylko podręcznik do religii (kupują uczniowie, którzy będą uczęszczać na lekcje religii) „Poznaję Boży świat – podręcznik do religii dla klasy I szkoły podstawowej”, autorzy: ks. dr K. Mielnicki, E. Kondrak, wydawnictwo: Jedność.

Wyprawka oddział przedszkolny